Бакелітовий лак
Часто задаваемые вопросы
❓ Как купить стройматериалы в магазине "Химтраст"?
🚚 Можно ли забрать стройматериалы самостоятельно?
💪 Можете ли вы заколеровать краску под заказ?
Также предоставляем уникальную возможность заказать краски, эмали, грунтовки, лаки и другие товары от завода производителя по любым необходимым параметрам, вследствие чего продукт пройдет любое лабораторное испытание.
Наши менеджеры помогут определиться с выбором и подобрать лакокрасочный материал под ваши потребности, а также системы покрытий для специальных окрасочных работ, где срок службы самого покрытия достигает 15 лет.
Чтобы получить консультацию и узнать цены на изготовление определенного цвета эмали звоните по тел. (050) 956-10-28, (097) 170-67-10.
Функціонування сучасної хімічної промисловості спрямовано на вирішення багатьох завдань з метою народного господарства. Одна з функцій лакофарбової промисловості це розробка і виробництво речовин і матеріалів, застосування яких надає деталям, конструкціям і поверхням захисні властивості. Так, спеціальні лаки і фарби зазвичай застосовуються для захисту матеріалів, спочатку схильних до пошкоджень і руйнувань. Наприклад, дуже часто обробляють лакофарбовою продукцією деревину, яка без такої процедури швидко руйнується навіть під впливом звичайних факторів навколишнього середовища. Однак якщо деталі і механізми призначені для роботи в агресивному середовищі, то обробці підлягають навіть метали. І для такої ситуації звичайна лакофарбова продукція не підходить. Бакелітовий лак є одним з кращих видів захисту вузлів і деталей від хімічних речовин.
Данна лакова речовина зобов'язана своєю назвою Лео Бакеланду, американському винахіднику і хіміку, який придумав і впровадив першу в світі недорогу негорючу пластмасу, яку назвав власним ім'ям. Бакеліт набуває широкого поширення завдяки відмінному опору теплу, здатності витримувати значні поштовхи, удари, тертя. Це відмінний діелектрик, його діелектрична проникність така ж, як у слюди. Крім того, бакеліт прекрасно пручається агресивного впливу здебільшого розчинів кислот - пошкодити його структуру може тільки сильно розігрітий концентрат азотної або сірчаної кислот.
В вітчизняній хімічній промисловості цей матеріал був окремо виведений в двадцятих роках минулого століття хіміками з міста Орехово-Зуєво, і отримав назву «карболіт». Там же був побудований і перший завод з його виготовлення, що стоїть і понині. Його поширенню сприяло те, що цей матеріал практично не горючий. При нагріванні його до температури 300 градусів і вище відбувається обвуглювання, але не займання.
Бакеліт набув широкого поширення при герметизації корпусів електродвигунів, виготовленні окремих деталей і елементів високовольтних апаратів. При спиртовому розчиненні бакеліта виходять лаки, що набувають властивості цього фенолполімера.
Застосування бакелітових лаків
Унікальні властивості бакелітових лаків дозволяють його застосовувати в домашніх умовах в таких цілях:
• Обробка поверхонь для посилення їх діелектричних і антикорозійних властивостей
• Створення ізоляційної просочення
• Створення деталей або їх заготовок шляхом склеювання необхідної кількості шарів тканини або паперу
У промисловості бакелітовий лак застосовується:
• При виробництві шаруватих пластиків і лакотканин.
• Для захисту апаратури і відповідальних деталей від гарячої води або агресивних хімічних розчинів
• Обробка внутрішньої поверхні ємностей паливних баків і ємностей для пального.
• Ізоляція котушок електродвигунів
• У виготовленні графітопласта
• При виробництві абразивного інструменту.
Бакелітовий лак може наноситися як пензлем, так і за допомогою пульверизатора. Після нанесення поверхневий шар слід піддати термообробці.
Марки бакелітових лаків і їх застосування
Виготовлення такого речовини як бакелітовий лак стандартизовано відповідно до ГОСТ 901 78 «Лаки бакелітові технічні умови ТУ». На вітчизняному ринку найпоширенішими є такі марки бакелітовій лаку:
• Бакелітовий лак ЛБС-1.
• Бакелітовий лак ЛБС-2.
Бакелітовий лак ЛБС-1 це прозора рідина з червонуватим або темно-червоним відтінком. Склад бакелітовій лаку наступний: вміст смол знаходиться на рівні 50-60%, а вміст води - 10%. У розчині повинно міститися 9% вільних компонентів фенолу. Така характеристика як динамічний показник в'язкості повинна становити 100-900 мПа * с. Якщо наносити бакелітовий лак ЛБС-1 пензлем норма витрати складає 120 грам на квадратний метр.
Бакелітовий лак ЛБС-2 за зовнішніми показниками мало відрізняється від ЛБС-2, проте має трохи інші характеристики. Масова частка смоли вище і становить 60-75%, а масова частка вільного фенолу не більше 11,5%. При цьому динамічна в'язкість повинна знаходитися на рівні не більше 5000 мПа * с. Витрата становить 110 - 120 г / м2.
При правильній підготовці продукти ЛБС-1 і ЛБС-2 дозволяють застосовувати їх аерозольним способом. Обов'язково користування засобами індивідуального захисту при роботі з цією речовиною. В першу чергу повинні бути захищені очі і органи дихання. З огляду на летючість компонентів, лак бакелітовий має термін придатності після відкриття упаковки не більше 3 місяців.
Поверхня при підготовці до обробки бакелітовим лаком повинна бути ретельно очищена від іржі і бруду, після чого слід виконати її знежирення і висушити. Бакелітовий лак перед застосуванням слід ретельно збовтати, зробивши його масу однорідною по консистенції. Наносити його слід рівномірно кистю, покриваючи безперервним рівним шаром всю поверхню виробу або деталі. Обов'язково проведення процедури бакелізаціі - нагрівання виробу під час якого утворюється сітчастий полімер. При правильно проведеній обробці процес желатинізації проходить від 1 до 2 хвилин.
Формування виробів потрібної форми може відбуватися шляхом проклеювання тканин, як правило, бавовняних. Зазвичай весь процес організується так. Для обробки слід брати тільки очищений матеріал, наявність пилу, бруду або включень не допускається. Матеріал заздалегідь нарізається на смужки або клапті потрібної форми. Після цього отримані шматочки тканини замочують в бакелітовому лаку потрібної марки. Через 5-10 хвилин оброблені таким чином шматочки тканини дістаються і віджимаються. Весь процес слід проводити тільки в гумових рукавичках – користуватися лаком голими руками категорично забороняється щоб уникнути роздратування і хімічних опіків. З матеріалів тканини формується деталь або заготівка потрібної форми, яка злегка віджимається, обертається промисловим папером і остаточно висихає під пресом. Слід пам'ятати про процедуру нагрівання, необхідну для того щоб бакелітовий склад пройшов полімеризацію.
Де купити бакелітовий лак
Бакелітовий лак це дуже специфічна речовина, застосування якого має вузьку спрямованість. Якщо ви стикаєтеся з ним вперше, то рекомендуємо звернутися за консультацією в нашу компанію, і ми допоможемо зробити правильний вибір. Виробником бакелітових лаків на ринку здебільшого є Україна, проте є і закордонні аналоги. У будь-якому випадку кожне найменування лаку має сертифікат, що підтверджує його відповідність стандартам. Вартість бакелітового лаку залежить від його марки і розфасовки. Кінцева ціна на всі партії товару, як оптом, так і в роздріб, розраховується індивідуально.